Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer cake display counter and sweet display counter corian with ac.
₹ 70000 / Unit Get Latest Price
| Counter Type | Refrigerated |
| Material | Metal |
| Length | 4 ft |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Usage/Application | Bakery |
| Counter Shape | Rectangular |
| Front Glass | Straight Glass |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Temperature Range | 4 to 10°C |
| Height | 42 to 51 in inch |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Cake Shop, Bakery, Hotel, Cafe |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Glass |
₹ 17000 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | Hot & Cold |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 25 |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Counter Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Sweet & bakery |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Front Glass | Straight Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Height | 4 Feet |
| Top Material | HALF GLASS AND HALF GRANITE |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Color | Grey |
| Cooling Type | Ventilated |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Bakery, Mithai Shop, Namkeen Shop, Sweet Shop |
Ankit Ramjibhai Kareliya (Owner)
Kareliya Equipments
51, Shivbhumi-3 Ind Park, Bakrol, Daskroi
Ahmedabad - 382211, Gujarat, India