Providing you the best range of puff warmer display and horizontal puff & samosa & kachori warmer with effective & timely delivery.
₹ 24000 / Piece Get Latest Price
| Cabinet Type | Countertop |
| Material | Glass |
| Capacity | 4 TRAY |
| Temperature Range | 30 to 80°C |
| Usage/Application | Commercial |
| Brand | Kareliya |
| Counter Shape | Square |
| Power Source | Electric |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Number of Shelves | 4 Shelves |
| Height | 42 inch |
| Body Material | Stainless Steel |
| Glass Type | Toughened |
| Type | automatic |
| Control Type | Digital |
| Power Consumption | 1 kw |
| Warranty | 1 Year |
| Door Opening | Front Open |
| Tray Type | Wire Shelf |
| Temperature | 30-80 degree |
| Features | fully automatic with digital temperature controller |
| Length | 18 inch |
| Depth | 18 inch |
| Delivery Time | ready stoke |
| Capacity L | 190 lit |
Keep your puffs, snacks, and baked delights fresh and warm with the Puff Warmer Display from Kareliya Equipments. As a leading manufacturer and exporter, we specialize in providing premium-quality warming and display solutions designed for food businesses across India and worldwide.
Key Features:At Kareliya Equipments, we are committed to delivering top-notch solutions that combine functionality, durability, and aesthetics. Our Puff Warmer Displays are crafted to help food businesses showcase their products in the best way possible while ensuring optimal freshness and hygiene.
Enhance your food display and customer satisfaction with Kareliya Equipments' Puff Warmer Display. For orders and inquiries, contact us today!
₹ 18880 / Number Get Latest Price
| Cabinet Type | Countertop |
| Type | Commercial Food Warmer |
| Capacity | 80 L |
| Application Type | Puff |
| Temperature Range | 30 to 60°C |
| Heating System | Electric Element |
| Usage/Application | Hotel |
| Door Type | Hinged Door |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Material | Stainless Steel |
| Number Of Plates | 3 |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Shape | Square |
| Power Source | Electric |
| Brand | Kareliya |
| Packaging Size | 26 x 16 x 24 inch |
| Glass Type | Clear |
| Power | 250 W |
| Control Type | Digital |
| Door Opening | Front Open |
| Country of Origin | Made in India |
Puff Warmer Display by Kareliya Equipments
Keep your puffs, snacks, and baked delights fresh and warm with the Puff Warmer Display from Kareliya Equipments. As a leading manufacturer and exporter, we specialize in providing premium-quality warming and display solutions designed for food businesses across India and worldwide.
Key Features:At Kareliya Equipments, we are committed to delivering top-notch solutions that combine functionality, durability, and aesthetics. Our Puff Warmer Displays are crafted to help food businesses showcase their products in the best way possible while ensuring optimal freshness and hygiene.
Enhance your food display and customer satisfaction with Kareliya Equipments' Puff Warmer Display. For orders and inquiries, contact us today!
Ankit Ramjibhai Kareliya (Owner)
Kareliya Equipments
51, Shivbhumi-3 Ind Park, Bakrol, Daskroi
Ahmedabad - 382211, Gujarat, India