Our range of products include sweet & namkeen display cases, sweet & snacks display counter, rectangular sweet display counters, ice cream display counter, sweet display counter and cake and sweet display counter.
₹ 12500 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | Hot & Cold |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Usage/Application | Hotel |
| Front Glass | Curved Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Height | 5feet |
| Top Material | Granite |
| Glass Thickness | 10 mm |
| Cooling Type | Ventilated |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Sweet Shop, Bakery, Mithai Shop, Namkeen Shop |
| Material | Stainless steel & glass |
₹ 18000 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | SWEET COUNTER |
| Material | Glass |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Glass Type | PAINTED |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Top Material | Glass |
| With Storage | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Door Type | Sliding |
| Usage | Bakery, Retail |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Restaurant |
₹ 25000 / Running Feet Get Latest Price
| Counter Type | Cold |
| Length | 4 ft |
| Usage/Application | Commercial |
| Counter Shape | Rectangular |
| Front Glass | Straight Glass |
| Height | 51inch |
| Cooling Type | Ventilated |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Bakery, Namkeen Shop, Sweet Shop, Mithai Shop |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Glass |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 L |
| Material | Metal |
| Temperature Range | -18 to -22°C |
| Number of Pans | 8 Pans |
| Usage/Application | Shop |
| Counter Shape | Curved |
| Cooling Type | Static |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Door Type | Sliding Glass |
| Refrigerant | R134a |
| Power | 230 V Single Phase |
| Glass Type | Curved Glass |
| Temperature | 2-6 Degree Celsius |
| Brand Type | Indian Brand |
₹ 15000 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | Hot & Cold |
| Length | 10 ft |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Counter Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Sweet & Bakery |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Front Glass | Straight Glass |
| Height | 4 Feet |
| Top Material | Granite |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Color | Pink |
| Cooling Type | Ventilated |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Sweet Shop, Mithai Shop, Namkeen Shop, Bakery |
| Material | Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 4 Feet
₹ 13500 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | Hot & Cold |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Usage/Application | Commercial |
| Counter Shape | As per Customer requiremnet |
| Front Glass | Straight Glass |
| Height | 51 / 48 /45 /42 in inch |
| Top Material | Marble |
| Cooling Type | Ventilated |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Namkeen Shop, Bakery, Sweet Shop, Mithai Shop |
| Material | Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
₹ 13500 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | Hot and Cold |
| Material | SS ans Glass |
| No. of Shelves | 3 Shelves |
| Length | 5 ft |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Usage/Application | Commercial |
| Type Of Counter | Air Cooled |
| Height | 4 Feet |
| Front Glass | Straight Glass |
| Temperature Range | 4 to 10°C |
| Refrigerant | as per volume of machine |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Top Workbench | Granite |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| Rear Door Type | Sliding |
| Top Material | Granite |
| Usage | Bakery, Cake Shop, Cafe, Hotel |
| Body Material | Stainless Steel |
₹ 15500 / Feet Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Length | 4 ft |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Usage/Application | Mithai & Bakery shop |
| Front Glass | Straight Glass |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Body Material | Stainless Steel |
| Height | 51 inch |
| Top Material | Marble |
| Cooling Type | Ventilated |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Namkeen Shop, Sweet Shop, Bakery, Mithai Shop |
₹ 15000 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | HOT |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 4-5-6-7-8 ft |
| Usage/Application | Namkeen & Sweet |
| Brand | Kareliya |
| Counter Shape | Curved |
| Front Glass | Straight Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Height | 42/45/48/51 in inch |
| Top Material | Marble |
| Color | White |
| Power Consumption | 100 watts |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Type | LED |
| Input Power | 230 v |
| Rear Door Type | Sliding |
| Features | Stailess Steel finish |
| Usage | Sweet Shop, Namkeen Shop, Mithai Shop, Bakery |
| Led Lighting | Yes |
| Depth | 24/27 in inch |
| Delivery Time | 15-20 days |
| Ss Grade | 304 |
| Sheet Thickness | 1.5 mm |
| Delivery Charges | Yes |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
Minimum order quantity: 6 Feet
₹ 20000 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | Refrigerated |
| Number of Shelves | 4 Shelves |
| Front Glass | Straight Glass |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Temperature Range | 4 to 10°C |
| Counter shape | Rectangular, Curve, Circle |
| Material | Glass, Metal, Stainless Steel |
| Size | 2-3-4-5-6 running feet |
| Glass Thickness | 20 mm |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Bakery, Cafe, Cake Shop, Hotel |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Granite |
Minimum order quantity: 1 Feet
₹ 25000 / Feet Get Latest Price
| Length | 5 ft |
| Number of Shelves | DRAWERS |
| Counter Shape | Square |
| No. Of Shelves | 20 DRAWER |
| Front Glass | Straight Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Granite |
| Usage/Application | Shop |
| Material | Stainless Steel |
| Cooling Type | Ventilated |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Usage | Mithai Shop, Bakery, Sweet Shop, Namkeen Shop |
₹ 15000 / Feet Get Latest Price
| Counter Type | Cold and Hot |
| Length | 10 ft |
| Counter Shape | Curved |
| Usage/Application | DAIRY AND SWEET SHOP |
| Height | 42/45/48/51 in inch |
| Application | Bakery, Cafe, Restaurant, Dairy, Sweet Shop |
| Temperature | Room Temperature |
| Cooling Type | Ventilated |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Glass Thickness | 12 mm |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Granite |
Ankit Ramjibhai Kareliya (Owner)
Kareliya Equipments
51, Shivbhumi-3 Ind Park, Bakrol, Daskroi
Ahmedabad - 382211, Gujarat, India