We are a leading Manufacturer of display chocolate counter, table top cooling counter and vertical warmer from Ahmedabad, India.
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Counter Type | Cold |
| Material | Glass |
| Length | 5 ft |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Usage/Application | Bakery |
| Counter Shape | Square |
| Front Glass | Straight Glass |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Top Material | Glass |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Color | Grey |
| Application | Restaurant, Cafe, Cafeteria, Bakery, Sweet Shop |
| Cooling Type | Ventilated |
| Lighting Type | LED |
| Rear Door Type | Sliding |
| Body Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Counter Type | TABLE TOP CAKE COUNTER |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Doors | 1 Door |
| Temperature Range | 2 to 8°C |
| Usage/Application | Cafe & Bakery |
| Door Type | Solid Door |
| No. Of Shelves | 1 SHELVES |
| Counter Shape | Curved |
| Capacity | ONLY BASE |
| Top Material | Stainless Steel |
| Brand | Kareliya Equipments |
| Color | Black |
| Refrigerant | R134a |
| Power | 230 V Single Phase |
| Usage Area | Bakery, Bar, Hotel, Cafe, Restaurant |
| Number of Shelves | 1 Shelf |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35400 / Number Get Latest Price
| Cabinet Type | Floor Standing |
| Type | Hot Display Case |
| Material | Glass |
| Capacity | 100 L |
| Application Type | Puff |
| Temperature Range | 30 to 60°C |
| Heating System | Electric Element |
| Usage/Application | Bakery |
| Counter Shape | Square |
| No. Of Shelves | 6 |
| Door Type | Glass Door |
| Number of Shelves | 6 SHELVES |
| Height | 66 inch |
| Number Of Plates | 6 |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Shape | Square |
| Power Source | Electric |
| Glass Thickness | 8mm |
| Glass Type | Clear |
| Power | 250 W |
| Control Type | Digital |
| Door Opening | Front Open |
| Tray Type | Wire Shelf |
Puff Warmer Display by Kareliya Equipments
Keep your puffs, snacks, and baked delights fresh and warm with the Puff Warmer Display from Kareliya Equipments. As a leading manufacturer and exporter, we specialize in providing premium-quality warming and display solutions designed for food businesses across India and worldwide.
Key Features:At Kareliya Equipments, we are committed to delivering top-notch solutions that combine functionality, durability, and aesthetics. Our Puff Warmer Displays are crafted to help food businesses showcase their products in the best way possible while ensuring optimal freshness and hygiene.
Enhance your food display and customer satisfaction with Kareliya Equipments' Puff Warmer Display. For orders and inquiries, contact us today!
Ankit Ramjibhai Kareliya (Owner)
Kareliya Equipments
51, Shivbhumi-3 Ind Park, Bakrol, Daskroi
Ahmedabad - 382211, Gujarat, India